“ASAN xidmət”ə 70 milyonuncu müraciət qeydə alınıb
5 fevral 2024-cü il tarixində “ASAN xidmət”ə 70 milyonuncu vətəndaş müraciətinin qeydə alınması ilə bağlı tədbir keçirilib. Bu müraciət 7 saylı "ASAN xidmət" mərkəzinə Qazaxıstan Respublikası vətəndaşı Zemfira Yunussova tərəfindən edilib. O, Dövlət Miqrasiya Xidməti tərəfindən həyata keçirilən Azərbaycanda müvəqqəti yaşamaq üçün icazə vəsiqəsinin verilməsi xidmətindən yararlanıb.
70 milyonuncu müraciətin sahibi kimi Zemfira Yunussovaya təşəkkürnamə və ABADçı tərəfindən hazırlanmış simvolik hədiyyə təqdim olunub.

The 70 millionth application to "ASAN service" was registered.
On February 5, 2024, an event was held to commemorate the registration of the 70 millionth citizen application to "ASAN service".
This milestone request was made by Zemfira Yunussova, a citizen of the Republic of Kazakhstan, at "ASAN service" center number 7. She utilized the service for obtaining a temporary residence permit in Azerbaijan, which is administered by the State Migration Service.
As the recipient of the 70 millionth application, Zemfira Yunussova was presented with a letter of gratitude and a symbolic gift prepared by ABADchi.