“ASAN xidmət”də Zəfər Günü ilə bağlı tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində 8 Noyabr – Zəfər Günü ilə əlaqədar tədbir təşkil olunub.
Tədbirdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət”in şəhid ailə üzvü, qazi, həmçinin müharibə veteranı olan əməkdaşları ilə görüşüb.
Görüşdə hər iki övladı, həyat yoldaşı və övladı şəhidlik zirvəsinə ucalmış ailələrin üzvləri iştirak ediblər.
Öncə şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Dövlət Agentliyinin sədri  Ülvi Mehdiyev diqqətə çatdırıb ki, hər bir Azərbaycan vətəndaşı, dünyada yaşayan hər bir azərbaycanlı şanlı Qarabağ zəfəri ilə haqlı qürur hissi keçirir. Vurğulanıb ki, bu yolda canlarını fəda edən qəhrəman Vətən övladlarının əziz xatirəsi daim ehtiramla yad edilir, qazilərimizlə bağlı məsələlər hər zaman xüsusi diqqətdə saxlanılır.
Tədbirdə həmçinin "YAŞAT" Fondunun rəhbəri, Qarabağ qazisi Elvin Hüseynov, “YAŞAT” Fondunun Himayəçilik Şurasının üzvü İlham Zəkiyev, Cəmşid Naxçıvanski adına Hərbi Liseyin rəisi, Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, polkovnik Anar Mirzəyev, Azərbaycan Xüsusi Təyinatlı Qüvvələr mənsubları, vətən müharibəsi qəhrəmanları, Şuşa fatehləri Zaur Hüseynov və Yaşar Hüseynov çıxış ediblər.
Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı şəhid İntiqam Əsgərli və şəhid Nurlan Əsgərli qardaşlarının atası Bayram Əsgərov onlara dövlət tərəfindən daim xüsusi diqqət və qayğı göstərildiyini vurğulayıb.
Sonra şəhid ailə üzvləri, müharibə veteranları və iştirakçıları olan əməkdaşlara Dövlət Agentliyi adından “YAŞAT” Fonduna ianə ilə bağlı sertifikatlar da təqdim olunub.
Xatırladaq ki, "ASAN xidmət"də ümumilikdə 300-ə yaxın şəhid və müharibə veteranı ailə üzvü, müharibə veteranı statusuna malik əməkdaş çalışır.

An event dedicated to Victory Day was held at “ASAN service”.
An event dedicated to November 8–Victory Day was organized at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. During the event, the chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev, met with employees of “ASAN service” who are family members of martyrs, veterans, and war heroes.
The meeting was attended by members of families whose two children, spouse, and child have been martyred.
First, the cherished memory of our martyrs was honored with a one-minute silence, followed by the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
The chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev, emphasized that every citizen of Azerbaijan, as well as every Azerbaijani living around the world, feels a sense of pride in the glorious victory of Karabakh. He highlighted that the cherished memory of the heroic sons of the motherland, who sacrificed their lives in this way, is always honored with respect, and issues about our veterans are always given special attention.
Bayram Asgarov, the father of A Hero of the Patriotic War Intigam Asgarli and Martyr Nurlan Asgarli, emphasized that the state always provides special attention and care to them.
Later, on behalf of the State Agency, certificates related to donations to the “YASHAT” foundation were presented to the family members of martyrs, war veterans and employees who participated in the war.
Let’s remember that nearly 300 family members of martyrs and war veterans, as well as employees of war veteran status work at “ASAN service”.