“ASAN Viza”nın əməkdaşları üçün təlimlər keçirilir
30 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında fəaliyyətə başlayacaq “ASAN Viza”nın yeni əməkdaşları üçün səyahət sənədlərinin və vizaların identifikasiyasına dair təlimlərin keçirilməsinə başlanılıb.
3 may 2018-ci il tarixinədək davam edəcək təlimlər Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatının ölkəmizdəki nümayəndəliyinin dəstəyi ilə təşkil olunur və beynəlxalq mütəxəssislər Michael Buxbaum və Christian Bartl tərəfindən keçirilir.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə viza verilməsi prosedurunun təkmilləşdirilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 31 yanvar 2018-ci il tarixli 1803 nömrəli Fərmanına əsasən 15 may 2018-ci il tarixindən beynəlxalq hava limanlarında vizaların verilməsi “ASAN Viza” tərəfindən həyata keçiriləcək.

Trainings for the employees of “ASAN Visa”
Training on identification of travel documents and visas for new employees of "ASAN Visa", which will start functioning at international airports of the Republic of Azerbaijan on April 30, 2018, has been started.
Trainings that will continue until May 3, 2018, are organized with the support of the delegation of the International Organization for Migration (IOM) in our country, and will be delivered by international experts Michael Buchsbaum and Christian Bartle.
It should be noted that, visa issuance at international airports on May 15, 2018, in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan of January 31, 2018 on ”Improvement of the procedures of visa issuance to foreigners and stateless persons at Azerbaijan’s international airports” will be provided by “ASAN Visa”.