“ASAN Viza” artıq ispan dilində
“ASAN Viza” sisteminin inkişafı və təkmilləşdirilməsi ilə bağlı aparılan tədbirlər çərçivəsində və Azərbaycan Respublikasına səfər etmək niyyətində olan əcnəbilər və vətəndaşığı olmayan şəxslər üçün “ASAN Viza” portalının daha da rahat və əlçatan olması məqsədilə portalın müxtəlif dillərə tərcümə edilməsi işləri davam etdirilir.
Belə ki, “ASAN Viza” portalının ispan dili versiyası da istifadəyə verilib. Beləliklə hazırda portal 7 dildə (Azərbaycan, İngilis, Fransız, İspan, Ərəb, Fars və Rus) fəaliyyət göstərir.
Xatırladaq ki, “ASAN Viza” sistemi Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 saylı “Elektron vizaların verilməsi prosedurunun sadələşdirilməsi və “ASAN Viza” sisteminin yaradılması haqqında” Fərmanı ilə yaradılıb. Sistem vasitəsilə əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər standard elektron vizanı 3 iş günü, sürətləndirilimiş qaydada isə 3 saat ərzində 3 addımla ( müraciət et, ödəniş et və e-vizanı yüklə) əldə edə bilər.
Elektron viza ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilən birgirişli sənəddir. Elektron vizalar yalnız siyahısı Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən təsdiqlənən 94 ölkənin vətəndaşlarına və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslərə rəsmiləşdirilir. Fəaliyyətə başladığı gündən etibarən sistem vasitəsilə 265 000-dən çox əcnəbiyə elektron viza verilib.

Now “ASAN Visa” is in Spanish
Within the framework of the development and improvement work on translation of "ASAN Visa" system into different languages is being continued for the purpose of making portal more convenient and accessible for foreigners and stateless persons, who plan to visit Azerbaijan.
Thus, currently the portal functions in 7 languages (Azerbaijani, English, French, Spanish, Arabic, Persian and Russian).
Should note that “ASAN Visa” system was established according to the Decree No. 923 entitled “On simplification of electronic visa issuance and creation of "ASAN Visa" system” by the President of the Republic of Azerbaijan dated June 1, 2016. Foreigners and stateless persons are able to obtain e-visa in 3 steps and 3 days or in an urgent way within 3 hours via “ASAN Visa” system (apply, pay and download e-visa).
E-visa is a one-entry document with a period of 30 days.
Until today more than 265,000 foreigners have been issued electronic licenses.
Electronic visas are issued only to citizens of 94 countries and permanently residing in those countries, which are approved by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan.
Moreover, “ASAN Visa” system applies group visas for foreigners. Group visas considers minimum 2 and maximum 10 persons. By group visas, you can use only one e-mail address and one online payment card for all applications.