Prezident İlham Əliyevin tapşırığı ilə fəaliyyət göstərən ASAN Radionun bazasında yaradılan ASAN TV 1 yaşını qeyd edir. Dövlət xidmətləri sahəsində ixtisaslaşan ilk onlayn televiziya olan ASAN TV-nin yaradılmasında məqsəd video məzmunun daha keyfiyyətli təqdimatı, dövlət xidmətləri ilə bağlı əhatəli maarifləndirməni asan dildə təmin etməkdir.
ASAN TV sosial media səhifələrində yayımlanır. Qısa maarifləndirici videolar üstünlük təşkil edir.
Bir il ərzində ASAN TV-də “QəbuldASAN”, “İnkişafdASAN”, “Gələcək üçün bacarıqlar”, “İnnovator”, “Müsahibə”, “YAŞAT, Azərbaycan”, “Könüllüsən”, “Piknik” və s. kimi verilişlər yayımlanır.
Eyni zamanda “Faydalı məlumat”, “Bir sual, bir cavab”, “Həftəlik statistika” “1 gün 1 dəqiqədə”, “Tarixin bu günü”, “Olimpiya gündəliyi”, “Canlı”, “Ana dili” və s. kimi buraxılışlar təqdim edilib.
ASAN TV media məkanında yenilik edərək "ASANİYƏ" adlı ilk süni intellekt aparıcı vasitəsilə innovasiya sahəsində yenilikləri izləyicilərə çatdırır.
ASAN TV mühüm sosial layihələrə informasiya dəstəyi göstərir. Eyni zamanda, bir sıra irimiqyaslı yarışların, tədbirlərin, sərgilərin eksklüziv media tərəfdaşıdır.
ASAN TV dövlət qurumları, beynəlxalq təşkilatlar və aparıcı şirkətlərlə də əməkdaşlıq edir.
Paylaşımlar 1 il ərzində bütün sosial media hesabları üzrə ümumilikdə 60 milyona yaxın baxış toplayıb.

ASAN TV is 1 years old
ASAN TV, established based on ASAN Radio and operating under the instruction of President Ilham Aliyev, celebrates its first anniversary. As the first online television channel specialized in public services, ASAN TV aims to deliver higher-quality video content and ensure comprehensive public awareness about government services in a simplified and accessible language.
ASAN TV broadcasts through its social media platforms. Short educational videos are given priority.
Over the past year, ASAN TV has broadcasted programs such as “GabuldASAN”, “InkishafdASAN”, “Skills for the future”, “Innovator”, “Musahiba”, “YASAT Azerbaijan”, “Konullusan”, “Picnic”, and etc.
At the same time, segments such as “Useful Information”, “One question, one answer”, “Weekly Statics”, “1 Day in Minute”, “This Day in History”, “Olympic Diary”, “Live”, “Mother Tongue”, and other have also been presented.
By introducing a novelty to the media space, ASAN TV delivers updates in the field of innovation to its audience through “ASANIYA”, the first artificial intelligence presenter.
ASAN TV provides information support to important social projects. At the same time, it serves as the exclusive media partner for a number of a large-scale competitions, events, and exhibitions.
ASAN TV also cooperates with government institutions, international organizations, and leading companies.