“ASAN Radio” Gəncədə yayıma başlayıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən yaradılan “ASAN Radio” yaradılmasının iki illiyi ərəfəsində Gəncə şəhəri və ətraf bölgələrdə 96.5 Mhz tezliyində yayıma başlayıb.
İndi “ASAN Radio”nu Gəncə şəhəri ilə yanaşı, Yevlax, Mingəçevir, Ucar, Naftalan, Goranboy və digər iri şəhər və rayonlarda da dinləmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “ASAN Radio”nu Bakı və Abşeron yarımadası, Sumqayıtda 100.0 Mhz tezliyində, Cənub və Aran bölgəsində Lerik, Lənkəran, Masallı, Cəlilabad, Neftçala, Salyan, Şirvan, Hacıqabul, Biləsuvar, Saatlı, Sabirabad, İmişli rayonlarında isə 92.7 Mhz tezliyində dinləyə bilərsiniz.
Hazırda “ASAN Radio”nun yayım dairəsi Azərbaycan Respublikası bölgələrinin 65-70%-ni əhatə edir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “ASAN Radio” dövlət xidmətləri sahəsində ixtisaslaşan ilk və yeganə radiodur.

“ASAN Radio” has started broadcasting in Ganja
On the eve of the second anniversary of the establishment according to the order by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, “ASAN Radio” has started broadcasting in Ganja and surrounding areas on 96.5 FM.
From now “ASAN Radio” is available in Yevlakh, Mingachevir, Ujar, Naftalan, Goranboy, other cities and regions, besides Ganja,
Should note, that you can listen to “ASAN Radio” in Baku and Absheron peninsula, Sumgayit on 100.0 FM, in South and Aran region, Lenkoran, Masally, Jalilabad, Neftchala, Salyan, Shirvan, Hajigabul, Bilasuvar, Saatly, Sabirabad, Imishly on 92.7 FM.
Currently the scope of broadcasting of “ASAN Radio” is 65-70% of the territory of the Republic of Azerbaijan.
“ASAN Radio” is the first and only radio specialized in the field of public services delivery under the subordination of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.