“ASAN Məktub” layihəsinin 3 yaşı qeyd olunub
21 noyabr 2018-ci il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində “ASAN Məktub” layihəsinin 3 yaşı ilə əlaqədar “ASAN Məktub” 3 yaş - Əlçatan Arzuları Sən Gerçəkləşdir” tədbiri keçirilib.
Tədbir “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı tərəfindən “Gilan Holdinq”in baş sponsorluğu və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi ilə baş tutub.
Öncə arzusu reallaşmış uşağın təşəkkür məktubunu əks etdirən videoçarx nümayiş olunub.
“ASAN Məktub” layihəsinin rəhbəri Rəbiyyə Cəfərova ötən üç il ərzində həyata keçirilmiş fəaliyyətə dair təqdimatla çıxış edib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN Məktub” layihəsinin əhəmiyyətindən bəhs edib. Həmçinin humanizm, mərhəmətlilik dəyərlərini təbliğ edən bu innovativ layihəyə dəstək olan bütün qurumlara təşəkkürünü bildirib.
“ASAN Könüllüləri” Təşkilatının sədri Səbinə Cabarova müxtəlif istiqamətlərdə həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.
Tədbirdə www.asanmektub.az saytının yeni versiyası, həmçinin “Əlçatan Arzuları Sən Gerçəkləşdir” videoçarxı nümayiş olunub.
Tədbirin davamında layihəyə dəstək olmuş şirkətlərə təşəkkürnamələr təqdim edilib.
Sonda qonaqlar layihənin şəkillərindən ibarət sərgi ilə tanış olublar və “ASAN Məktub” ağacından məktubları öhdəliyə götürüblər.

“ASAN Letter” celebrates its 3 years
On November 21, 2018, the Baku Convention Center hosted an event titled "ASAN Letter" - "Realize the reachable dreams".
Event was organized by “ASAN Volunteers”, general sponsorship of Gilan Holding and support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
At first, a video displaying appreciation letter of a child whose dream came true was presented.
Rabiyya Jafarova, head of the “ASAN Letter” project made a presentation on the activities carried out over the past three years.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan spoke about the importance of the "ASAN Letter” project. He also thanked all the organizations supporting this innovative project that propagates values of humanism, charity and mercifulness.
Sabina Jabarova, Chairman of the "ASAN Volunteers” organization delivered an information on the projects implemented in different directions.
The new version of www.asanmektub.az website and the video clip "Realize the reachable dreams" were also demonstrated at the event.
At the end of the event, the companies supporting the project were presented appreciation plaques.
Finally, the guests got acquainted with the exhibition photos from the project and took letters from the “ASAN Letter” tree.