ASAN Könüllülərinin “Həmrəylik Düşərgəsi” başlayır
2016-ci il Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən “Multikulturalizm ili” elan olunması münasibəti ilə keçirilən silsiləvi tədbirlərə töhfə vermək məqsədi ilə  ASAN Könüllüləri Təşkilatı tərəfindən “Həmrəylik düşərgəsi” layihəsi həyata keçirilir.
ASAN Könüllüləri Təşkilatının təşəbbüsü, Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidməti, Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Avtomobil Federasiyası, BMT–nin Əhali Fondunun təşkilati dəstəyi ilə 20-25 iyul tarixlərində Azərbaycanda multikultural ənənələrin mövcud olduğu və YUNESKO-nun qeyri maddi mədəni irs siyahısına daxil olan misgərlik sənətinin vətəni Lahıcda baş tutan “Həmrəylik düşərgəsi” layihəsində bir sıra sosial aksiya və tədbirlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub. Layihə çərçivəsində 6 gün müddətində hərbi qaydalar üzrə yaşayış tərzi, vətənpərvərlik ruhunda səhər yürüşü-idmanı və səhər yeməyi planlaşdırılır.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin əməkdaşları düşərgənin açılış tədbirini təntənəli şəkildə həyata keçirəcəklər. Dövlət Sərhəd Xidmətinin Hərbi Orkestrinin ifasında Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndiriləcək və düşərgə açıq elan ediləcək.
Düşərgənin açılış mərasimində İsmayıllı rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mirdamət Sadıqov, Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəis müavini, general-mayor İlham Mehdiyev, mədəniyyət və turizm nazirinin müavini Ədalət Vəliyev, eyni zamanda “Həmrəylik Düşərgəsi”nə dəstək vermiş şirkətlərin adından Azercellin prezidenti Vahid Mürsəliyev çıxış edəcəkdir.
Layihə müddətində bir-birindən maraqlı tədbirlər, təlimlər keçiriləcək və müxtəlif turlar təşkil olunacaqdır. Düşərgə zamanı həmçinin, dövlət rəsmilərinin və Milli Məclisin deputatlarının iştirakçılar ilə görüşü nəzərdə tutulub. Qeyd edək ki, “Həmrəylik Düşərgəsi”nin keçiriləcəyi Lahıc qəsəbəsi ərazisində Dövlət Sərhəd Xidməti tərəfindən çadırlar və yeməkxanalar ən yüksək standartlara cavab verən səviyyədə qurulub.
Düşərgənin tərəfdaş və dəstəkçiləri layihəyə maddi formada deyil, sosial məsuliyyət çərçivəsində öz məhsulları ilə dəstək veriblər :
PAŞA Sığorta, Baku Media Center, Xəzər TV, YARAT Friends, Azersun, Corella boyaları, Azercell, Sağlam Ailə, Azərbaycan Fotoqraflar Birliyi, ATL Group, SHARP, AZ CAKE, Səba, Procter & Gamble, Favorit marketlər şəbəkəsi, Coca-Cola, Vertikal Qrup.

“Camp of Solidarity” by ASAN Volunteers is going to start
The project entitled “Camp of Solidarity” is being held by ASAN Volunteers Organization with the purpose to contribute to the field of event series regarding the “Multiculturalism year” 2016 announced by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev.
On July 20-25, various social actions and events are considered to conduct within the project “Camp of Solidarity” in homeland of brazing Lahij by initiative of ASAN Volunteers, with the support of the State Border Service of Azerbaijan, Azerbaijani Culture and Tourism Ministry, "Regional Development" Public Union, Azerbaijan Automobile Federation and the UN Population Fund. Project will include 6 days, which be similar to living conditions of military rules, sport and breakfast in the morning in the patriotic spirit.
A grand opening ceremony will be implemented by staff of the State Border Service. Opening ceremony will be launched by the National Anthem of the Republic of Azerbaijan in performance of the Military Orchestra by State Border Service.
The Head of Executive Power of the region of Ismayilli, Mirdamat Sadigov, Chairman of of the State Agency for Public Service and Social Innovations, Inam Karimov, Deputy Chief of the State Border Service, Lieutenant-General, Ilham Mehdiyev, Deputy Minister of Culture and Tourism, Adalat Valiyev, also, on the behalf of all private companies, which supported the implementation of camp, President of Azercell, Vahid Mursalov will take a floor at the opening ceremony.
Various interesting events, trainings and different tours will be conducted within the project. Meeting of public officials and MPs with participants is planned to be organized during the camp. Should note, that “Camp of Solidarity” will be held in settlement Lahich, where the tents and canteens meet the highest standards by the State Border Service.
Partners and supporters of the camp have contributed by their products in the framework of social responsibility, not in a financial way: