ASAN könüllülərindən növbəti teatr tamaşası
25 aprel 2017-ci il tarixində Gənc Tamaşaçılar Teatrında 1 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllülərindən ibarət teatr truppası görkəmli yazıçı İlyas Əfəndiyevin "Qəribə oğlan" pyesini səhnələşdiriblər.
“ASAN xidmət” mərkəzinin könüllüsü Rüfət Quliyevin rejissorluğu ilə hazırlanan tamaşada 11 könüllü rol alıb.
Səhnə əsərində rolları Sona Allahverdiyeva, Orxan Gülməmmədli, Samir Qayıblı, Məhəmməd Sadıqov, Kamran Əliyev və başqaları canlandırıblar.
Qeyd edək ki, tamaşa “Mədəniyyət carçısı” layihəsi çərçivəsində təqdim edilib. Layihə çərçivəsində bu günə qədər “Yeddi məhbusə”, “Qisas qiyamətə qalmaz” “Dan yeri söküləndə” və başqa tamaşalar oynanılıb.

Next spectacle by ASAN volunteers
On April 25, 2017, the theater troupe consisted of volunteers of “ASAN service” center No.1 performed at the Young Spectator's Theater the play "Strange boy" by an outstanding writer Ilyas Efendiyev.
11 volunteers took part in a performance directed by a volunteers of “ASAN service” center Rufat Guliyev.
The spectacle was performed by Sona Allahverdiyeva, Orkhan Gulmammadli, Samir Kayibli, Mahammad Sadigov, Kamran Aliyev and others.
It should be noted that the performance was presented within the framework of the project "Culture herald". So far, under the project, there were played such spectacles as "Seven Prisoners", "Revenges does not remain until resurrection day ", “When the dawn place disassembled”.