ASAN Könüllüləri “Varlı qadın” pyesini səhnələşdirib
13 mart 2017-ci il tarixində Gənc Tamaşaçılar Teatrında 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllülərindən ibarət teatr truppası dramaturq Əli Əmirlinin “Varlı qadın” pyesi əsasında eyniadlı tamaşanı səhnələşdirib. 13 mart 2017-ci il tarixində Gənc Tamaşaçılar Teatrında 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllülərindən ibarət teatr truppası dramaturq Əli Əmirlinin “Varlı qadın” pyesi əsasında eyniadlı tamaşanı səhnələşdirib. Cavidan Novruzun rejissorluğu ilə hazırlanan tamaşada 13 könüllü rol alıb. Səhnə əsərində rolları Nigar Əhmədova, Tahir Əlizadə, Taleh Həsənov, Elmir Hümbətov, Böyükxanım Babayeva və başqaları canlandırıblar. Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən tamaşada pulu, sərvəti əldə etmək üçün hər şeyə hazır olan və bu yolda insani keyfiyyətlərini, dəyərlərini, vicdanını itirməyə hazır olan insanların mənəvi yoxsulluğundan danışılır. Tədbirdə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin İnformasiya və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Vüqar Şixəmmədov, 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin direktoru Nərmin Mehtiyeva, “ASAN Könüllüləri” təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov çıxış edərək ASAN könüllülərinin təşəbbüsünü yüksək qiymətləndirib və gənclərə uğurlar arzulayıblar. Tamaşanın sonunda "ASAN School" könüllülük məktəbinin "Master 2" proqramı çərçivəsində təcrübə keçən könüllülər sertifikatla təltif olunublar.
13 mart 2017-ci il tarixində Gənc Tamaşaçılar Teatrında 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllülərindən ibarət teatr truppası dramaturq Əli Əmirlinin “Varlı qadın” pyesi əsasında eyniadlı tamaşanı səhnələşdirib.
Cavidan Novruzun rejissorluğu ilə hazırlanan tamaşada 13 könüllü rol alıb. Səhnə əsərində rolları Nigar Əhmədova, Tahir Əlizadə, Taleh Həsənov, Elmir Hümbətov, Böyükxanım Babayeva və başqaları canlandırıblar.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən tamaşada pulu, sərvəti əldə etmək üçün hər şeyə hazır olan və bu yolda insani keyfiyyətlərini, dəyərlərini, vicdanını itirməyə hazır olan insanların mənəvi yoxsulluğundan danışılır.
Tədbirdə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin İnformasiya və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Vüqar Şixəmmədov, 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin direktoru Nərmin Mehtiyeva, “ASAN Könüllüləri” təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov çıxış edərək ASAN könüllülərinin təşəbbüsünü yüksək qiymətləndirib və gənclərə uğurlar arzulayıblar.
Tamaşanın sonunda "ASAN School" könüllülük məktəbinin "Master 2" proqramı çərçivəsində təcrübə keçən könüllülər sertifikatla təltif olunublar.

On March 13, 2017 a theater troupe consisted of volunteers of “ASAN service” center No.2 performed a play entitled “Rich woman” by playwright Ali Amirli at the Young Spectators Theatre. On March 13, 2017 a theater troupe consisted of volunteers of “ASAN service” center No.2 performed a play entitled “Rich woman” by playwright Ali Amirli at the Young Spectators Theatre. 13 volunteers took participation at the spectacle organized by Javidan Novruz. The spectacle was performed by Nigar Ahmadova, Tahir Alizade, Taleh Hasanov, Elmir Humbatov, Boyukkhanim Babayeva and others. Spectacle, organized within the support of the Ministry of Culture and Tourism, depicts the moral lack of people, who are ready for any kind of commitment such as lose of human qualities, values, conscience because of money and wealth. Head of Information and Public Relations Department of the Ministry of Culture and Tourism, Vugar Shikhammadov, Director of “ASAN service” center No.2, Narmin Mehtieva, Chairman of “ASAN Volunteers” Bakhtiyar Islamov by their speeches appreciated the initiative of ASAN volunteers and wished them good luck. At the end of spectacle volunteers, who have graduated from the internship program, received certificates in the frame of the program “Master 2” within “ASAN School”.
On March 13, 2017 a theater troupe consisted of volunteers of “ASAN service” center No.2 performed a play entitled “Rich woman” by playwright Ali Amirli at the Young Spectators Theatre.
13 volunteers took participation at the spectacle organized by Javidan Novruz. The spectacle was performed by Nigar Ahmadova, Tahir Alizade, Taleh Hasanov, Elmir Humbatov, Boyukkhanim Babayeva and others.
Spectacle, organized within the support of the Ministry of Culture and Tourism, depicts the moral lack of people, who are ready for any kind of commitment such as lose of human qualities, values, conscience because of money and wealth.
Head of Information and Public Relations Department of the Ministry of Culture and Tourism, Vugar Shikhammadov, Director of “ASAN service” center No.2, Narmin Mehtieva, Chairman of “ASAN Volunteers” Bakhtiyar Islamov by their speeches appreciated the initiative of ASAN volunteers and wished them good luck.
At the end of spectacle volunteers, who have graduated from the internship program, received certificates in the frame of the program “Master 2” within “ASAN School”.