“ASAN Könüllüləri” Təşkilatına yeni sədr seçilib
12 iyul 2023-cü il tarixində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının V hesabat seçki qurultayı həyata keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ölkəmizdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin əhəmiyyətindən bəhs edib. Diqqətə çatdırılıb ki, məhz "ASAN Könüllüləri" Təşkilatı tərəfindən bu günə qədər müxtəlif istiqamətlərdə həyata keçirilən tədbirlər minlərlə gəncin bilik və bacarıqlarının artırılmasına, o cümlədən intellektual potensiallarının inkişafına yönəlib.
Təşkilata 2020-2023-cü illərdə sədrlik etmiş Emiliya Bayramova könüllərlə iş sahəsində görülmüş tədbirlər və təşkilat tərəfindən reallaşdırılmış layihələrə dair hesabat məruzəsi edib.
Sonra qurultayın gündəliyinə uyğun olaraq “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının yeni sədrinin seçilməsi məsələsinə baxılıb. Təşkilatın İdarə heyətinin yekdil qərarı ilə Anar Musaev yeni sədr seçilib.
19 dekabr 2013-cü il tarixində təsis olunmuş “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının əsas missiyası könüllülərin kadr kimi formalaşmasına şərait yaratmaqla dövlətimizin dayanıqlı inkişafı üçün çalışan, cəmiyyətə faydalı gənc vətəndaşlar qazandırmaqdır. Bu prosesə 30 000-dən çox könüllü gənc qoşulub. Bu günə kimi könüllülər tərəfindən 5000-dən çox təlim, 770-dən çox yerli və beynəlxalq layihə keçirilib və 3300-dən çox könüllü “ASAN Kadr” portalı vasitəsilə işlə təmin olunub.

New “ASAN Volunteers” chairperson elected.
The chairperson of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Azerbaijan Republic, Ulvi Mehdiyev mentioned the importance of state youth policy in our country, which is implemented under President Ilham Aliyev. It was emphasized that the events carried out by the “ASAN Volunteers” Organization up to today in different directions were aimed at improving the knowledge and skills of thousands of young people, as well as developing their intellectual potentials.
Emiliya Bayramova, who was the chairperson of the organization from 2020 to 2023, gave a report about the projects implemented by the organization and the measures taken in the field of work.
After that, in accordance with the agenda of the organization, the issue of electing a new chairperson of the “ASAN Volunteers” Organization was discussed. Anar Musaev was elected the new chairperson by the unanimous decision of the board of directors of the organization.
The primary mission of the “ASAN Volunteers” Organization, founded on December 19, 2013, is to create conditions for the formation of volunteers as personnel, and to create young citizens who work for the purpose of the sustainable development of our country and are useful to society. More than 30,000 young volunteers have joined this process. By the volunteers, more than 5,000 trainings, over 770 national and international projects have been implemented so far, and more than 3,300 volunteers have been employed through the “ASAN Personnel” portal.