“ASAN Həyat” Bahar Festivalı keçirilir
1-3 mart 2020-ci tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC-nin təşkilatçılığı ilə Kürdəmir “ASAN Həyat” kompleksində “ASAN Həyat” Bahar Festivalı keçirilir.
Tədbirdə Novruz atributları və bahar əhval-ruhiyyəsini əks etdirən sərgilər, yerli şirkətlərin məhsullarından ibarət satış yarmarkası təşkil olunur, həmçinin bölgələrimizdə yaşayan müxtəlif xalqların milli-mənəvi dəyərləri, folkloru, musiqi və mətbəxi nümayiş etdirilir.
Festival çərçivəsində tanınmış müğənnilərin iştirakı ilə konsert proqramı və milli personajlardan ibarət bayram tamaşaları, kəndirbaz oyunları, pəhləvan və idmançıların çıxışları da reallaşdırılır.
Həmçinin “ABAD” publik hüquqi şəxsin “ABAD Gastro Village” layihəsi çərçivəsində Food trucklər (təkərli qoşqular) nümayiş olunur. Bu trucklərdə “ABAD” məhsullarından hazırlanmış fast foodların satışı həyata keçirilir.
Festivalda Azərbaycandakı diplomatik korpusun nümayəndələri tərəfindən multikulturalizm ənənələrinə uyğun olaraq ölkələrinə məxsus adət-ənənələri nümayiş etdirən təqdimat guşələri təşkil olunur.
“ASAN Həyat” Bahar Festivalının məqsədi xalqımızı tarixən bütövləşdirən, milli mədəniyyətimizi və mənəvi dəyərlərimizi özündə əks etdirən Novruz ənənələrinin layiqincə yaşadılması, regionların sosial mədəni həyatına, bayram əhval ruhiyyəsinin artırılmasına töhfə vermək, eyni zamanda insanlar arasında birlik və mehribanlığı möhkəmləndirməkdir.
Azərbaycan xalqını qarşıdan gələn Novruz bayramı münasibətilə təbrik edir, hər kəsi bu tədbirdə iştirak etməyə və festivala rəng qatmağa dəvət edirik.

On 1-3 March 2020, "ASAN Life" Spring Festival is organized by "Innovation Center" subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan in Kurdamir “ASAN Life” complex.
In the event, Novruz attributes and exhibitions reflecting spring mood, a sales fair consists of products from local companies are organized, as well as the national-spiritual values, folklore, music and cuisine various folks living in our region are demonstrated.
Within the framework of festival concert program with the participation of well-known singers, holiday performances by national characters, juggler games, pahlavan and athletes’s performances are realised.
Also Food trucks are demonstrated within the framework of “ABAD Gastro Village” project by “ABAD” public legal entity. In these trucks the sales of fast foods made by “ABAD” products are realised.
By the representatives of the diplomatic corps, the presentation corners, which demonstrate traditions, belong to their countries in accordance with multiculturalism traditions are organized.
The aim of the “ASAN Life” Spring Festival is to live up to the dignity of the Novruz traditions that have historically integrated our people and reflects our national culture and spiritual values, to contribute to the social and cultural life of the regions, to foster the spirit of holidays, and to promote solidarity and kindness.
We congratulate the Azerbaijani people on the upcoming Novruz holiday and invite everyone to participate in this event and to give color to the festival.