"ASAN Akademiya – 2024" layihəsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin, "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının birgə təşkilatçılığı,  "bp" şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilən "ASAN Akademiya - 2024" layihəsi başa çatıb.
Bununla əlaqədar təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, "bp" şirkətinin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli  və "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının sədri Anar Musaev iştirak ediblər.
4 ay davam edən layihə müddətində iştirakçılar üçün peşəkar mütəxəssislər tərəfindən insan resurslarının və layihələrin idarəedilməsi, ictimaiyyətlə əlaqələr və marketinq, data analitika, beynəlxalq əlaqələr və diplomatiya, hüquq və innovasiya modulları üzrə xüsusi proqram tədris olunub. Tədris prosesində komanda quruculuğu, liderlik, kommunikasiya və komanda işinin inkişafına yönəlmiş seminarlar, praktiki təlimlər keçirilib.
Layihə karyera pillələrində bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək istəyən gənclərə innovativ yanaşmalarla dəstək olmağı hədəfləyir. Bundan sonra iştirakçılar üçün mentorluq proqramı təşkil ediləcək və onlar müxtəlif müəssisələrdə yeni biliklərə yiyələnmək məqsədilə təcrübə proqramlarına yönləndiriləcəklər.
Əsas məqsəd gənclərin əmək fəaliyyətlərinin artırılması, karyeralarında irəliləmələri üçün təkan verilməsi,  onların intellektual potensialının düzgün dəyərləndirilməsidir. Eləcə də sosial aktivliyi artırmaqla Respublikamızda gedən inkişafa töhfə verməyə şərait yaratmaq əsas hədəflərdəndir.
Tədbir çərçivəsində 4 aylıq xüsusi təlim-tədris proqramını başa vuran gənclər diplomlarla təltif ediliblər.
7 dəfə həyata keçirilən bu layihəyə 6500-dən çox müraciət olub, 330 nəfər isə iştirakçı qismində iştirak edib.

The “ASAN Academy–2024” project has been completed.
The “ASAN Academy–2024” project, organized jointly by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the “ASAN volunteers” organization and supported by the “BP” company, has been successfully completed.
At the event organized in connection with the completion of the project, Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations, Bakhtiyar Aslanbeyli, the Vice President for Communications and External Affairs in the Caspian region at “BP” and Anar Musaev, the Chairman of the ASAN Volunteers organization were in attendance.
During the 4-month duration of the project, participants were provided with specialized programs taught by professional experts in areas such as human resources and project management, public relations and marketing, data analytics, international relations and diplomacy, law and innovation. The training process included seminars and practical sessions focused on team building, leadership, communication and teamwork development.
The project aimed to support young individuals wishing to enhance their knowledge and skills for career advancement through innovative approaches. Following the program, a mentoring initiative will be organized for participants, and they will be redirected toward internship programs in various organizations to gain new expertise.
The main purpose is to increase youth labor activity, provide support for their career advancement, and ensure the proper evaluation of their intellectual potential. One of the main goals is to contribute to the development of our country by increasing social activity.
The young participants who completed the 4-month training program were awarded with diplomas at the event.
This project, which has been implemented 7 times, has received over 6 500 applications and 330 individuals have participated as participants.