Afrika İttifaqının nümayəndəsi “ASAN xidmət”də
24 oktyabr 2019-cu il tarixində Afrika İttifaqının Siyasi məsələlər üzrə komissarı Sessouma Minata Samate “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 33 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.

Representative of the African Union at ASAN Service
On October 24, 2019, H.E. Cessouma Minata Samate- Commissioner for Political Affairs of the African Union Commission- got acquainted with ASAN Service centre.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guest. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that up to now applications of more than 32 million citizens have been received. It was drawn to attention that “ASAN service” received the United Nations Public Service Award 2015.