“ABAD”ın rəsmi internet səhifəsi fəaliyyətə başlayıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar Agentliyinin tabeliyində yaradılmış “ABAD” publik hüquqi şəxsin rəsmi internet səhifəsi - www.abad.gov.az fəaliyyətə başlayıb.
Yeddi bölmədən ibarət səhifədə ABAD-ın təqdim etdiyi məhsullar, publik hüquqi şəxslə əməkdaşlıq edən şəxslər, təqdim olunan xidmətlər, yaradılmış brendlər haqqında məlumat əldə etmək olar.
“Məhsullar” bölməsində “ABAD” tərəfindən dəstək göstərilən ərzaq məhsullarının istehsalı, yaxud dekorativ-tətbiqi sənətkarlıq sahəsində çalışan ailələrin satışa çıxarılmış məhsulları, satış şəbəkələri barədə məlumat yer alıb.
“ABADçılar” bölməsində “ABAD”a qoşulmuş ailə biznesləri, “Brendlər” bölməsində isə yaradılmış ailə brendləri haqqında ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin, “ABAD”a üzv olmaq, əməkdaşlıq etmək üçün xüsusi “ABADçı OL” bölməsi yaradılıb. Bu bölməyə daxil olan şəxslər fəaliyyət göstərdiyi sahə, öz təsərrüfatları, mövcud imkanları haqqında məlumatları daxil edərək, “ABAD”a sorğu-müraciət göndərəcəklər.
Qeyd edək ki, “ABAD” publik hüquqi şəxs Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 23 sentyabr 2016-cı il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Məqsəd ölkənin sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabətqabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək verməkdir.

Official web site of “ABAD” has launched
The official website of the public legal entity "ABAD" - www.abad.gov.az has been established under the subordination of the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan.
The web site consists of seven page-sections, where you can find information on products offered by “ABAD”, partners cooperating with legal entities, services provided, brand names.
The "Products" section provides information on the sales of products and sales networks of families working in the field of production of food products or decorative-applied crafts supported by “ABAD”.
You can find information on families newly joined to “ABAD” in the section “ABAD members”, and on family brands – in the section “Brands”.
Also, there is a special  section “Be an ABAD member” for the registration to “ABAD”. The individuals included in this section will submit an inquiry to the “ABAD”, including information on the area in which they operate, their own farms, and the available opportunities.
“ABAD” public legal entity was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated 23 September 2016. The purpose is to carry out socially oriented projects aimed at ensuring the active participation of the citizens in the social-economic life, developing small and medium entrepreneurship, raising the employment rate of the population and supporting the establishment of competitive family businesses in the country.