“ABAD”çı ailələrin yeni məhsulları satışa çıxarıldı
“ABAD” tərəfindən dəstəklənən ailə təsərrüfatlarının istehsal etdiyi yeni çeşid məhsulları satışa çıxarılıb.
Belə ki, artıq “Bravo” marketlər şəbəkəsində Masallı, Balakən və Bakıdan olan bu ABADçıların yüksək keyfiyyətli ət və süd məhsulları öz alıcılarını gözləyir:
Ələsgərovlar ailəsinin “Bəh-bəh” brendi altında təqdim olunan iki növ sosislər - bişmiş və hisə verilmiş və südlü sosislər;
Şabanovlar ailəsinin “Bizim nemət” brendi altında təqdim olunan iki növ kolbasalar - kabanossi və krakovskaya kolbasaları;
Hüseynovlar ailəsinin “Talalar” brendi altında təqdim olunan iki növ pendirlər - kaşar və saçaq pendirləri.
Yerli bazarda bu məhsullar ənənəvi komponentlərin mükəmməlliyi ilə fərqlənir. Tərkibində 100 faiz yüksək keyfiyyətli məhsullardan istifadə olunur və heç bir kimyəvi qatqı əlavə olunmur. Əlavə olunan təbii ədviyyatlar ət və süd məhsullarına xüsusi dad və ətir verir.
Qeyd edək ki, publik hüquqi şəxsdən dəstək alan ailə təsərrüfatlarının istehsal etdiyi məhsullar “ABAD”ın təqdim etdiyi zəruri avadanlıqlarla təchiz edilən mobil konteynerlərdə istehsal edilir. Məhsullar texniki qaydaların tələblərinə uyğun olaraq bütün sertifikatlaşdırma testlərini keçib. “ABAD” leyblı altında buraxılan bütün məhsulların keyfiyyətinə xüsusi diqqət yetirilir.
Eyni zamanda satışa “Şirindil” brendi altında qənnadı məhsulları, “Avey” adı altında spirtli içkilər, “ABAD” və BMT-nin İnkişaf Proqramı əməkdaşlığı çərçivəsində ərsəyə gələn bal brendləri də satışa çıxarılıb: “Babadağ”, “Sarı gəlin”, “Balçı”, “Faydalı”, “Kəhraba”, “1001 çiçək”.
Xatırladaq ki, “ABAD” publik hüquqi şəxsi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə 23 sentyabr 2016-cı ildə yaradılıb. Məqsəd Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabətqabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək verərək, sosialyönümlü layihələrin həyata keçirilməsidir.
“ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyətinin prioritet istiqamətləri dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı və kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən ailə bizneslərinə dəstək göstərməkdir. Hazırda qida məhsulları sahəsində satışda 28 brend təqdim olunur.

New products of ABAD families have been put up for sale
Thus, high-quality meat and dairy products of ABAD beneficiaries from Masally and Balakan await their purchasers at Bravo hypermarkets chain:
- Two types of sausages presented by Alasgarov family under the brand name of “Bəh-bəh”- baked and smoked, and milky sausages;
- Two types of sausages presented by the Shabanov family under the brand name of “Bizim nemət” - kabanossi and krakowska;
- Two types of cheeses - Cheddar and Chechil (Braided) Cheeses, presented by Huseynov family under the brand name of "Talalar".
In the local market these products are distinguished by the superiority of traditional ingredients. These products contain 100% high quality products and no chemical additives are added. Natural spices give a special flavor to meat and dairy products.
It should be noted that the products produced by family farms, which are supported by legal entity, are manufactured in mobile containers equipped with the necessary equipment provided by ABAD. The products have passed all quality assurance tests in accordance with the requirements of technical regulations. Particular attention is paid to the quality of all products that are being produced under the ABAD brand.
At the same time, confectionery under the brand name of the "Sirindil", honey products that are the result of joint project of ABAD and UNDP under the brand names of "Babadag", "Sarı Gəlin", "Balçı", "Faydalı", "Kəhrəba" , "1001 çiçək” introduced to the market .
Let us recall that ABAD public legal entity was established on September 23, 2016 following the initiative of President of Azerbaijan Ilham Aliyev. The goal is to promote social participation of citizens in the socio-economic development of Azerbaijan, to support small and medium entrepreneurship, to increase the employment level of the population and to form competitive family farms.
Priority directions of the ABAD are to support the family businesses operating in decorative-applied folk art and agriculture. Presently, 28 brands are presented in the field of food products.