5 ildə Kürdəmirdə ASANlaşan 608 000 müraciət!
​Kürdəmir “ASAN Həyat” kompleksinin açılışı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə 12 fevral 2020-ci il tarixində baş tutub.
Kompleksin ərazisində “ASAN xidmət” mərkəzi, uşaq meydançası, fəvvarə və oturacaqlar, istirahət meydançası, avtodayanacaq, çay evi və kafelər, restoran və “ABAD Food Hall” yaradılıb.
​Kürdəmir  regional “ASAN xidmət” mərkəzi Kürdəmir, Hacıqabul, Ağsu, Göyçay, Ucar və Zərdab rayonlarında qeydiyyatda olan 540 000 çox vətəndaşla yanaşı ölkə üzrə ərazi məhdudiyyəti olmadan bütün vətəndaşlara xidmət göstərir.
​Mərkəzin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət prinsiplərinə və vətəndaş rahatlığına hesablanıb. Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 400-ə yaxın xidmət həyata keçirilir.
​Fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində mərkəzə 608 minə yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Gündəlik orta müraciət sayı 600-ə yaxındır.

608 000 applications made easier in 5 years at Kurdamir.
The opening of the Kurdamir “ASAN Hayat” complex took place on February 12, 2020, with the participation of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
The complex includes an “ASAN Service” center, a children’s playground, a fountain with seating areas, a recreation area, a parking lot, a teahouse, cafes, restaurants, and an “ABAD Food Hall.”
The regional “ASAN Service” center in Kurdamir serves not only over 540,000 registered citizens from Kurdamir, Hacigabul, Aghsu, Goychay, Ucar, and Zardab districts but also provides services to all citizens across the country, regardless of regional boundaries.
The center operates based on principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility, and citizen convenience. Around 400 services are provided by various government bodies, as well as private companies and institutions.
During its operation, the center has recorded nearly 608,000 citizen requests, with an average of about 600 requests per day.