2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzində 3 yeni xidmət göstəriləcək
12 iyul 2017-ci il tarixindən etibarən vətəndaşlar 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzində Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi, ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi, həmçinin, sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi xidmətlərindən də yararlana biləcəklər.
Xidmətlərin “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə yanaşı 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzində də təşkil olunmasının səbəbi Bakı Dəmir Yolu Vağzalında vətəndaş sıxlığı, sərnişinlər tərəfindən çoxsaylı müraciətlərin daxil olması və ən çox ehtiyacın bu xidmətlərə yaranmasıdır.
Əsas məqsəd isə şəffaf, operativ, rahat, məsuliyyətli və nəzakətli prinsiplərə uyğun olaraq vətəndaşlara xidmət göstərmək və ən əsası vətəndaş məmnunluğuna nail olmaqdır.
Qeyd edək ki, “ASAN Kommunal” mərkəzlərində vətəndaşlara Azərişıq ASC, Azərsu ASC və Azəriqaz İB-nin 45 növ xidməti təqdim olunur.

3 new services will be provided at the “ASAN Kommunal” center No. 2
From July 12, 2017 citizens will be able to benefit from the services such as issuance and alteration of identity cards of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan, issuance and alteration of national passports, as well as change of driving licenses.
The reason for organizing services at the “ASAN Kommunal” center No. 2 along with ASAN service centers is the civic density in the Baku Railway Station, numerous requests by passengers, and the most need for these services.
The main goal is to serve for citizens according to the transparent, operative, responsive and courtesy principles.
It should be noted that 45 services of Azerishig OJSC, Azersu OJSC, Azerigas PU is offered to citizens at "ASAN Kommunal" centers.