1 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
15 yanvar 2017-ci il tarixindən etibarən 1 saylı “ASAN kommunal” mərkəzi vətəndaşlara xidmət göstərməyə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev jurnalistlərə açıqlamasında bildirib ki, pilot layihə çərçivəsində 1 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzinin xidmətlərindən ilkin mərhələdə Bakı şəhərinin Nəsimi, Nərimanov və Binəqədi rayonlarında qeydiyyatda olan sakinlər yararlana biləcəklər. Mərkəzdə “Azərişıq” ASC, “Azərsu” ASC, “Azəriqaz” İB tərəfindən 45 növ xidmət göstəriləcək.
O, həmçinin qeyd edib ki, yaxın gələcəkdə paytaxtda daha 2 “ASAN Kommunal” mərkəzinin istifadəyə verilməsi nəzərdə tutulub. 2 saylı “ASAN kommunal” Mərkəzi Bakı dəmir yolu vağzalında, 3 saylı Mərkəz isə Ukrayna dairəsi yaxınlığında yerləşəcək. Bu mərkəzlərdə də vətəndaşlara yüksək səviyyədə xidmət göstərmək üçün bütün şərait yaradılacaq.
Xatırladaq ki, 28 dekabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin iştirakı ilə 1 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzinin rəsmi açılışı baş tutub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 may 2016-cı il 890 nömrəli Fərmanı ilə əhaliyə kommunal sahədə xidmətlərin göstərilməsində idarəetmənin optimallaşdırılması və şəffaflığın artırılması, “ASAN xidmət” təcrübəsinin digər xidmət sahələrində tətbiq edilməsi, xidmətlərin daha keyfiyyətli, rahat və innovasiyaların tətbiqi ilə həyata keçirilməsi və bu sahədə vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədi ilə “ASAN Kommunal” mərkəzlərinin yaradılması tapşırılımışdır.

“ASAN Kommunal” center No.1 has started to function
During the interview, the Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev mentioned that in the frame of the pilot project, only citizens registered in the regions of Baku - Nesimi, Narimanov and Binagadi will be able to avail the services of “ASAN Kommunal” center No.1. There will be delivered 45 types of services rendered by “Azerishiq” OJSC, “Azersu” OJSC, “Azeriqaz” Public Union.
Also, according to his interview, there will be launched next two new “ASAN Kommunal” centers in near future. “ASAN Kommunal” center No.2 will be located in Central Baku railway station, “ASAN Kommunal” center No.3 will be located near the Ukrainian circle.
Need to mention that the launch of “ASAN Kommunal” center No.1 was implemented on December 28, 2016 by attendance of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
Additionally, “ASAN Kommunal” centers were established according to the Decree No.890 dated May 4, 2016 by President of the Republic of Azerbaijan to enhance the transparency and optimize the management of delivery in the field of public utility services to the population, apply practice of “ASAN service” in other service fields, implement more quality, cozy services via the innovative services and achieve citizens’ satisfaction in this field.