Gəncədə “ASAN xidmət” mərkəzinin açılacağı vaxt elan edildi
Avqustda Gəncədə “ASAN xidmət” mərkəzi açılacaq. Bu barədə Azərbaycan Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov Sumqayıtda yeni açılan “ASAN xidmət” mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O bildirib ki, bu xidmət yalnız Gəncə deyil, ətraf rayon sakinlərinə də xidmət edəcək:
“Xidmətin fəaliyyət dairəsi genişləndiriləcək, hazırda xidmət göstərilməyən rayon sakinlərinə isə səyyar ASAN xidmət avtobusları pulsuz xidmət göstərəcək”
O bildirib ki, həmçinin avqustda Yasamal rayonunda da 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinin açılması ilə bütün Bakı şəhəri ASAN xidmətindən istifadə edəcək.
İ.Kərimov əlavə edib ki, payızda isə Bakıda 4 saylı xidmət mərkəzi açılması gözlənilir.
Dövlət Agentliyinin sədri ASAN xidmət mərkəzinin fəaliyyətə başladığı gündən indiyədək Bakıda 70 mindən çox vətəndaşa xidmət göstərildiyini deyib.
Qeyd edək ki, mayın 3-də Sumqayıtda “ASAN xidmət” mərkəzi istifadəyə verilib. “ASAN xidmət” mərkəzində 9 dövlət orqanı 25 xidmət göstərir.

The opening date of Ganja "ASAN service" center was announced
The Chairman of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Inam Karimov stated about this at the press-conference of newly launched Sumgait “ASAN service” center.
He emphasized that, this service will not only serve to the population of Ganja, but also will serve to the population of surrounding regions:
The scope of service will be expanded, Mobile “ASAN service” buses will render the services to the residents of the region that cannot be served currently.
He also mentioned that, entire population of Baku city will be able to benefit from the services rendered by the opening of Baku “ASAN services” center No.3 in Jasamal district in august.
Mr. Inam Karimov added that Baku "ASAN service" center No.4 is expected to launch in autumn.
The Chairman of the State Agency highlighted that since "ASAN service" center started to function, more than 70 thousand citizens benefitted from the rendered services.
It should be noted that in 3rd of May “ASAN service” center was launched in Sumgait. 25 services are rendered by 9 state entities at “ASAN service” center.