Avropa Şurasının İnsan Hüquqları Məhkəməsinin bir qrup hakimindən ibarət nümayəndə heyəti Dövlət Agentliyini ziyarət etmişdir
18 may 2013-cü il tarixində Avropa Şurasının İnsan Hüquqları Məhkəməsinin bir qrup hakimindən ibarət nümayəndə heyəti Dövlət Agentliyini ziyarət etmişdir.
Nümayəndə heyəti Dövlət Agentliyində yaradılmış şərait, vətəndaşlara xidmət göstərilməsi standartları və Agentliyin gələcək inkişafı prespektivləri ilə tanış olmuşdur.
Avropa Şurasının İnsan Hüquqları Məhkəməsinin hakimləri vətəndaşlara dövlət xidmətlərinin vahid məkandan göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olan “ASAN xidmət”in maraq doğurduğunu qeyd etmiş, qabaqcıl bir təcrübə kimi səciyyələndirmişlər.

Delegation consist of a group of judges of European Court of Human Rights visited the State agency
Delegation consist of a group of judges of the European Court of Human Rights visited the State agency on the 18th of May, 2013.
Delegation was acquainted with the created conditions at the State Agency, standards of public service delivery and future development perspectives of the Agency
Judges of the European Court of Human Rights noted that Azerbaijani model of delivering public services from one-single space called “ASAN service” is of great interest, that could be characterized as a best practice.