Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi könüllü əsaslarla işləmək arzusunda olan gənc oğlan və qızları əməkdaşlığa dəvət edir.
Azərbaycanlı fəal gənclərin nəzərinə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “Könüllü fəaliyyət haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinə (Xətai rayonu) və Sumqayıt “ASAN Xidmət” mərkəzinə könüllü əsaslarla işləmək arzusunda olan gənc oğlan və qızları əməkdaşlığa dəvət edir.
CV-lərin qəbulu 2013-cü il 5-20 aprel tarixləri arasında həyata keçiriləcəkdir. CV-lərinizi hr@asan.gov.az ünvanına göndərə bilərsiniz. Göndərmə zamanı mövzu (subject) yerinə “Könüllü” sözünü qeyd edin.
Mərkəzlərdə könüllü kimi 2 ay müddətində işləyib müqavilə öhdəliklərini uğurla başa vuran gənclərin hər birinə Agentlik tərəfindən xüsusi diplomlarmüsbət xasiyyətnamə veriləcəkdir ki, bu da onların növbəti iş həyatına uğurlu bir keçid fürsəti olacaqdır.
Könüllü kimi fəaliyyət göstərmək istəyən gənclər üçün aşağıdakı tələblər müəyyən olunmuşdur:
• İntizamlılıq;
• Xoşrəftarlılıq;
• Ünsiyyətcillik;
• Operativlik;
• Kollektivdə işləmək bacarığı;
• Təşkilatçılıq;
• Təşəbbüskarlıq;
• Kompüter bacarığı;
Könüllülük əsasında cəlb edilənlərin görəcəyi işlər:
• Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllü fəaliyyətin həyata keçirilməsi;
• Əlillərin "ASAN xidmət" mərkəzində daha asan xidmət almasına dəstək, xidmət müddətində qayğının göstərilməsi;
• Mərkəzə gəlmiş  valideynlərin uşaqlarına xüsusi qayğının göstərilməsi;
• Vətəndaşların qarşılanması, elektron lövhələrdən istifadəsinə köməkliyin göstərilməsi;
• "ASAN xidmət" mərkəzlərində fəaliyyət göstərən xidmətlər üzrə mərkəzlərə müraciət edən vətəndaşlara düzgün izah verilməsi;

ASAN-service centers hire volunteers
The State Agency for Citizen Service & Social Innovations under the President of Azerbaijan attracts volunteers. The State Agency for Citizen Service & Social Innovations under the President of Azerbaijan attracts volunteers. The Agency informs that the reception of CVs from applicants (young boys and girls) is carried out before 20 April by e-mail hr@asan.gov.az. The enrolment is conducted within the organization of ASAN-service centre #2, and the provision of services in the city of Sumgait. Requirements for applicants are discipline, efficiency, teamwork, self-discipline, initiative, and computer skills. The main focus of the volunteers is to provide services to the disabled, care for children whose parents came to ASAN-service centres, assistance in the use of e-services by applicants and drawing up of their profiles, public awareness, etc.Source: Fineko/abc.az
The State Agency for Citizen Service & Social Innovations under the President of Azerbaijan attracts volunteers.
The Agency informs that the reception of CVs from applicants (young boys and girls) is carried out before 20 April by e-mail hr@asan.gov.az. The enrolment is conducted within the organization of ASAN-service centre #2, and the provision of services in the city of Sumgait. Requirements for applicants are discipline, efficiency, teamwork, self-discipline, initiative, and computer skills.
The main focus of the volunteers is to provide services to the disabled, care for children whose parents came to ASAN-service centres, assistance in the use of e-services by applicants and drawing up of their profiles, public awareness, etc.