“ASAN xidmət”in və QDİƏT-in Baş katibliyinin birgə vebinarı keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) Baş katibliyinin birgə təşkilatçılığı ilə İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik üzrə İşçi Qrupunun “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində keyfiyyətin idarə edilməsi” mövzusunda vebinar keçirilib.
Əsas məqsəd dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində keyfiyyətli idarəetmə sistemləri, vətəndaş məmnunluğu, o cümlədən innovativ həllərin tətbiqi ilə əlaqədar təşkilata üzv ölkələrin dövlət qurumları arasında birgə təcrübə mübadiləsinin aparılması olub.
Proqram çərçivəsində müxtəlif sessiyalarda Dövlət Agentliyinin nümayəndələri ilə yanaşı, müxtəlif ölkələrin müvafiq dövlət qurumlarının rəsmiləri tərəfindən geniş təqdimatlar edilib, suallar cavablandırılıb. QDİƏT-in Baş Katibliyi müvafiq vebinarın təşkilata üzv dövlətlər arasında səmərəli təcrübə mübadiləsinin təşviqində xüsusi rolunu vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Dövlət Agentliyi müvafiq sahədəki qabaqcıl təcrübəsinə əsasən QDİƏT-in İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik İşçi Qrupunun 2023 - 2025-ci illər üçün ölkə üzrə koordinatoru seçilib.

Joint webinar held by "ASAN service" and BSEC secretariat
A webinar on "Quality Management in Public Service Delivery" was jointly organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC) Secretariat through the Working Group on Institutional Reforms and Good Governance.
The primary aim of the webinar was to facilitate the exchange of experiences among member states' government institutions regarding quality management systems in public service delivery, citizen satisfaction, and the implementation of innovative solutions.
Throughout the program, various sessions featured extensive presentations by representatives from the State Agency as well as officials from relevant state institutions of different countries, followed by Q&A sessions. The BSEC Secretariat highlighted the significant role of such webinars in promoting effective experience-sharing among member states.
It is worth noting that based on its advanced experience in the relevant field, the State Agency has been selected as the national coordinator for the BSEC Working Group on Institutional Reforms and Good Governance for the period 2023-2025.