Pakistan Milli Assambleyasının sədri "ASAN xidmət"də
8 iyul 2025-ci il tarixində Pakistan İslam Respublikası Milli Assambleyasının sədri Sərdar Ayaz Sadiqin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və sosial innovasiyalar istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə geniş təqdimat edib. Təqdimat zamanı hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi  diqqətə çatdırılıb.
Həmçinin hazırda Pakistan İslam Respublikasında “ASAN xidmət” təcrübəsinin tətbiqi istiqamətində işlərin görüldüyü vurğulanıb.
Pakistan rəsmiləri Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət”in onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıblar.
Həmçinin nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

Speaker of the National Assembly of Pakistan Gaines Insights into "ASAN Service" Operations
On July 8, 2025, a delegation led by Sardar Ayaz Sadiq, Speaker of the National Assembly of the Islamic Republic of Pakistan, visited an "ASAN Service" center to familiarize themselves with its operations.
Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, welcomed the guests and delivered a comprehensive presentation on the activities of the "ASAN Service" centers, established on the initiative of President Ilham Aliyev, as well as on projects implemented in the field of social innovation. During the presentation, it was noted that this intellectual brand of Azerbaijan is currently being exported to more than 30 countries worldwide.
It was further emphasized that efforts are currently underway to implement the "ASAN Service" experience within the Islamic Republic of Pakistan.
The Pakistani officials underscored that the "ASAN Service" model, created through the personal initiative of President Ilham Aliyev, made a profound impression on them and plays a vital role in ensuring the accessibility of public services for the population.
Additionally, the delegation received detailed information regarding the operations of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, the "Mobile ASAN Service" service, and the activities of the public legal entity "ABAD".