TİKA nümayəndəsi ilə görüş
30 avqust 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ilə Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) Bakı Nümayəndəliyinin Koordinatoru Teoman Tiryaki arasında görüş keçirilib.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 24 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Görüş zamanı Dövlət Agentliyi ilə TİKA arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivləri də müzakirə edilib.
Qonaq ,həmçinin, “ASAN xidmət” mərkəzi, 108 “Çağrı” mərkəzinin yeni inzibati ofisi, “ABAD” sərgi satış mərkəzi “ASAN radio” və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” ilə tanış olub.

Meeting with representative of TIKA
On August 30, 2018 Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan - Ulvi Mehdiyev met with Coordinator of Turkish Agency for Cooperation and Coordination (TIKA), Mr. Teoman Tiryaki
Chairman of the State Agency, Ulvi Mhediyev delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that till today, applications of 24 millionth citizen have been received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
In addition, the prospects for future cooperation between the State Agency and TIKA were discussed at the meeting.
Also, guest got acquainted with the activities of “ASAN service” center, ”Call center” 108, “ASAN Radio”, “ABAD” exhibition and sales center and “ASAN” Education and Training center.