Növbəti “ABAD” satış mərkəzi “Fairmont Baku”da fəaliyyətə başladı
“ABAD”ın yeni, sayca 9-cu etno-butiki Bakı şəhərində yerləşən beş ulduzlu otellərdən biri olan “Fairmont Baku, Flame Towers”da fəaliyyətə başlayıb.
Satış mərkəzi xarici qonaqların və yerli sakinlərin Azərbaycan mədəniyyəti nümunələrinə olan marağının və tələbatının təmin edilməsi, ailə təsərrüfatları və dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarları tərəfindən istehsal edilmiş məhsulların satışına əlavə dəstək göstərilməsi üçün yaradılıb. Burada ABAD-çıların əl işləri, suvenirlər, həmçinin “ABAD”ın dəstək göstərdiyi ailə təsərrüfatlarının qida brendləri satışa çıxarılıb. Bundan başqa, etno-butikdə xüsusi dizaynlı “Azərçay” məhsulları da təqdim olunur.
“ABAD” (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) publik hüquqi şəxs Prezident İlham Əliyevin 23 sentyabr 2016-cı il tarixli fərmanına əsasən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində yaradılıb. Məqsəd Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabət qabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək vermək üçün sosial yönümlü layihələrin həyata keçirilməsidir. “ABAD”ın fəaliyyətinin prioritet istiqamətləri dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı və qida məhsullarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən ailə bizneslərinə dəstək verməkdir.

The Next "ABAD" Sales Center has been Officially Opened at “Fairmont Baku”
A new 9th ethno-boutique of ABAD has already started operating at Fairmont Baku, Flame Towers, one of the five-star hotels located in Baku.
The sales centre was launched to meet the interest and demand of foreign guests and local residents to the samples of Azerbaijani culture, to provide additional support to the sale of products produced by family farmers and decorative-applied folk artists. The ABAD handmade souvenirs, as well as the food brands of family farms produced by ABAD’s support, have been put up for sale at this centre. In addition, specially designed “Azərçay" products are also presented at this centre.
It should be noted that the ABAD (Simplified Support to Family Businesses) public legal entity run by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated 23 September 2016.
The project is aimed to implement socially-oriented projects, to support the active participation of citizens in the socio-economic development of Azerbaijan, the development of small and medium-sized entrepreneurship, the employment of the population and the formation of competitive households. The priority directions of ABAD's activity are to support the family businesses operating in the field of decorative-applied folk art and food production.