Dövlət Agentliyinin sədri Davos şəhərinə səfər edib
21-25 yanvar 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İsveçrə Konfederasiyasının Davos şəhərinə səfər edib.
Səfərin məqsədi Davos Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində innovasiyalar və müasir texnologiyalar sahəsində ixtisaslaşmış qabaqcıl şirkətlər ilə görüşlərin keçirilməsi və gələcək əməkdaşlıq prespektivlərinin müzakirəsi olub.
Səfər çərçivəsində Forumun iştirakçısı olan İsveçrənin “SICPA” şirkətinin rəhbəri Filip Amon, “Ledgerstate” şirkətinin direktoru Jandricek Damir, Almaniyanın “SAP SE” şirkətinin vitse-prezidenti Peter Selfridge, Avstraliyanın “Blockchain Technology” şirkətinin rəhbəri Sam Lee, ABŞ-ın Massaçusets Texnologiya İnstitutunun (MİT) professoru, Rəqəmsal iqtisadiyyat proqramının həmtəsisçisi Endrü Makafi ilə görüşlər keçirilib. Həmçinin “Yeni Dünya: Qlobal vətəndaşlıq və rəqəmsal hökumət” mövzusunda təşkil edilmiş sessiyada iştirak edilib və bir sıra dövlət, şirkət nümayəndələrinə “ASAN xidmət”in fəaliyyəti barədə məlumat verilib.
Keçirilmiş görüşlər zamanı müvafiq sahələr üzrə ölkəmizdə həyata keçirilən islahatlar barədə ətraflı məlumat təqdim edilib, tərəflər arasında müasir texnologiyaların tətbiqi, innovasiyalar və startaplara dəstək sahəsində təcrübə mübadiləsi, investisiyaların cəlb edilməsi, həmçinin region səviyyəsində birgə fəaliyyətin təşkili ilə bağlı qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Tərəflər arasında təcrübə mübadiləsi və geniş əməkdaşlığın həyata keçirilməsi ilə bağlı razılıq əldə olunub.

Chairman of the State Agency paid a visit to Davos
On January 21-25, 2019 a delegation led by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited the city of Davos.
The purpose of the visit was to hold meetings with leading companies specialized in innovations and modern technologies within the Davos World Economic Forum and discuss prospects for further cooperation.
Within the forum, there were organized meetings with Philip Amon, head of the Swiss company "SICPA", Damir Jandricek, head of “Ledgerstate” company, Peter Selfridge, vice-president of German company "SAP SE", Sam Lee, head of Australian “Blockchain Technology” Company, Andrew Mcafee, Professor of the Massachusetts Institute of Technology (MIT) and co-founder of the Digital Economy Program. Also, the delegation participated in the session titled “New World: Global Citizenship and Digital Government" and made a presentation on activities of “ASAN service” to various state and company representatives.
During the meetings detailed information on the reforms carried out in our country was presented. Furthermore, the sides discussed joint opportunities for cooperation in the field of application of modern technologies, exchange of experience in support of innovations and startups, attraction of investments, as well as organization of joint activities at the regional level.