Daha 3 qurum “ASAN ödəniş” sisteminə inteqrasiya edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “ASAN ödəniş” sisteminin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi istiqamətində işləri davam etdirir.
Belə ki, Azərbaycan Respublikasının Milli Arxiv İdarəsi, Dövlət Reklam Agentliyi və “Azəriqaz” İB-nin “ASAN ödəniş” sisteminə inteqrasiyası üzrə işlər uğurla başa çatdırılıb.
Vətəndaşlar və hüquqi şəxslər “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsi ilə Milli Arxiv İdarəsi üzrə rüsum ödənişlərini, Dövlət Reklam Agentliyi üzrə rüsum və yayım haqqı ödənişlərini, “Azəriqaz” İB üzrə isə təbii qazdan istifadəyə görə kommunal xidmət haqqı ödənişlərini həyata keçirə bilərlər.
Müvafiq ödənişləri www.e-gov.az, www.asanpay.az portalı və ya “ASAN ödəniş” sisteminə qoşulmuş bütün ödəniş portalları, həmçinin 10 000-dən artıq ödəniş terminalları vasitəsilə həyata keçirmək mümkündür.
“ASAN ödəniş” sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılıb. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti, 6 publik hüquqi şəxs və dövlətə məxsus 5 hüquqi şəxs olmaqla 120 dövlət qurumunun cərimə, rüsum, kommunal, lizinq, kredit, icarə haqqı və s. ödənişlər “ASAN ödəniş” sisteminin www.asanpay.az ödəniş portalı və terminalları, www.e-gov.az portalı eləcə də, sistemə qoşulmuş digər ödəniş portalları və terminalları vasitəsi ilə təmin edilir.

Three more institutions have been integrated to “ASAN Pay” system
Thus, the work on the integration of the National Archive Department of the Republic of Azerbaijan, the State Advertising Agency and the “Azerigas” PU into “ASAN Pay” information system has been successfully completed.
Citizens and legal persons may realize payments of duty fees to National Archive Department, duty and broadcasting fees to State Advertising Agency, as well as natural gas utility bills to “Azerigas” PU through the “ASAN Pay” system.
Relevant payments can be made through www.e-gov.az, www.asanpay.az portal or all payment portals and terminals connected to “ASAN Pay” system, as well as over 10,000 payment terminals.
The state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree № 110 of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014. At present, payment of administrative fines, duties, utilities, leasing, loans, rental fees and other payments of 120 state institutions, including 30 central executive powers, 79 local executive powers, 6 public legal entities, and 5 state-owned legal entities is available at www.asanpay.az payment portal of “ASAN Pay” system as well as other payment portals and terminals connected to the system.