“ASAN ödəniş” terminalları may ayı ərzində xidmət göstərməyəcək
“ASAN xidmət” mərkəzlərində və ictimai yerlərdə quraşdırılmış “ASAN ödəniş” terminalları funksional imkanlarının genişləndirilməsi və profilaktik tədbirlərlə əlaqədar may ayı ərzində xidmət göstərməyəcək.
Vətəndaşlar qeyd olunan müddət ərzində öz ödənişlərini www.asanpay.az portalı və “ASAN ödəniş” sisteminə qoşulmuş ödəniş portalları üzərindən həyata keçirə bilərlər.
Qeyd edək ki, hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti və 5 publik hüquqi şəxs olmaqla 114 dövlət qurumunun inzibati cərimələrinin elektron qaydada ödənilməsi “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsi ilə təmin edilir.

"ASAN payment" terminals will not be operating on May
"ASAN payment" terminals installed at "ASAN service" centers and public places will not provide services on May due to expansion of functional capacity and preventive measures.
Over the mentioned period citizens can do their payments through www.asanpay.az portal and payment portals connected to ASAN payment system.
It should be noted that electronic payments of administrative penalties of 30 central executive bodies, 79 local executive bodies, 5 legal entities, and 114 state institutions payment are provided through easy payment.az payment portals and terminals of "ASAN payment" system.