2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzində notariat xidmətləri göstərilir
Artıq vətəndaşlar 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzinə müraciət edərək Ədliyyə Nazirliyinin notariat xidmətlərindən də yararlana bilərlər.
Xidmətlərin “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə yanaşı 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzində də təşkil olunmasının səbəbi Bakı Dəmir Yolu Vağzalında vətəndaş sıxlığı, sərnişinlər tərəfindən çoxsaylı müraciətlərin daxil olması və ən çox ehtiyacın bu xidmətlərə yaranmasıdır.
Əsas məqsəd isə şəffaf, operativ, rahat, məsuliyyətli və nəzakətli prinsiplərə uyğun olaraq vətəndaşlara xidmət göstərmək və ən əsası vətəndaş məmnunluğuna nail olmaqdır.
Eyni zamanda vətəndaşlar 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzinə müraciət edərək Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi, ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi, həmçinin, sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi xidmətlərindən də yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, “ASAN Kommunal” mərkəzlərində vətəndaşlara Azərişıq ASC, Azərsu ASC və Azəriqaz İB-nin 45 növ xidməti təqdim olunur.

Now citizens by approaching to “ASAN Kommunal” center No.2 may benefit from the notary services rendered by the Ministry of Justice.
The main reason in organizing the services besides the “ASAN service” centers at “ASAN Kommunal” center No.2 is the density of citizens at Baku Railway Station, a number of applications and high demand in these services.
The main objective is to serve citizens in accordance with transparent, operative, responsive, responsive and polite principles and, most importantly, to achieve citizens’ satisfaction.
At the same time, citizens by approaching to “ASAN Kommunal” center No.2 may benefit from the services of the Ministry of Interior – issuance and renewal of ID cards, issuance and renewal of passports renewal of driving license.
Should note that “ASAN Kommunal” centers deliver 45 group of services rendered by “Azerishiq” OJSC, “Azersu” OJSC and “Azerigas” PU.