İdeya Bankında yeni müsabiqə elan edilir
Ölkə üzrə İkinci Respublika İnnovasiya Müsabiqəsi elan edilir. Müsabiqə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Milli Elmlər Akademiyası və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Azərbaycan Nümayəndəliyi ilə birgə həyata keçirilir.
Müsabiqənin keçirilmə məqsədi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2030-cu ilədək Dayanıqlı İnkişaf üzrə Gündəliyinin məqsədlərinin təşviqi, innovasiyaların həvəsləndirilməsi, həmçinin "Azərbaycan 2020: Gələcəyə Baxış" İnkişaf Konsepsiyasının və Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə Strateji Yol Xəritələrinin icrasına dəstək olmaqdır.
Müsabiqə üzrə iqtisadi, sosial, ətraf mühit sahələri üzrə innovativ layihələr qəbul edilir.
Seçilmiş ən yaxşı 3 layihə 5000 AZN, 3000 AZN, 2000 AZN məbləğində mükafat qazanacaqdır.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün namizədlər layihələrini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən yaradılmış “İdeya Bankı” platforması üzərindən təqdim edə bilərlər. Layihələri təqdim etmək üçün www.ideya.az internet səhifəsinə daxil olmaq, “2018-İnnovasiyalar” müsabiqəsini seçib, təqdim olunan layihə formasını doldurub, yükləmək tələb olunur.

The Second Republican Innovation Competition is announced. The competition is being implemented jointly by the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan and the Representation of the United Nations in Azerbaijan.
The purpose of the contest is to promote the goals of the United Nations Sustainable Development Agenda up to 2030, encourage innovation, and to support the implementation of the "Azerbaijan 2020: Outlook for the Future" Development Concept and the Strategic Roadmap for national economy key and its key sectors.
Innovative projects on economic, social and environmental issues are being accepted.
The best 3 selected projects will receive a prize of 5000 AZN, 3000 AZN, and 2000 AZN.
To participate in the competition, candidates can submit their projects through the platform "Idea Bank" created by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. For submission of projects you need to enter www.ideya.az website, choose the "2018 Innovations" contest and complete the submitted draft form.